Doğu Ekspresi kalkıyor yolcu kalmasın!
Eveeet, yine geldi doğu ekspresi zamanları.. Geçen seneden bilet bulup bir türlü gidemeyen arkadaşlar olduğunu düşünüyorum çünkü geçen sene inanılmaz patlayan bir gezi rotası oldu burası. O zaman gelin öncelikle, keşfettiğim bilet alma tüyolarına bakalım.


Doğu Ekspresi bileti nasıl alınır?

İlk olarak bu bileti alabilmek için gerçekten ama gerçekten çok istiyor olmanız lazım. Çünkü ciddi bir uğraş gerektirecek. Biletler tam 30 gün önceden satışa çıkıyor ama bu demek değil ki her gece saat 00.00 da 30 gün sonra ki biletler çıkıyor. Örneğin 7 Aralık biletleri 7 Kasım'da herhangi bir saatte satışa açılabilir. Önemli olan o satışa çıktığı anı denk getirmek. Bunun için de bütün isteğimizi kullanıp gerekirse 2 dakika da bir sistemi güncelleyip kontrol etmeniz gerekiyor. İşte bu nokta da bileti ne kadar istediğinizi göreceğiz ☺


Ve biletin açıldığını gördüğünüz anda, düşünmek için ya 3 ya 5 saniyeniz olacak. O yüzden hiç düşünmeden hemen bileti almamız lazım, daha sonra dan bilet iptali, değişikliği çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. O yüzden çokta tereddüt etmeye gerek yok zaten. Bileti almanız için sizden TC bilgilerinizi de istiyor, o yüzden bilet alacağınız kişilerin bilgileri önceden sizde hazır olsun, yoksa da yine problem değil, tüm biletleri kendi adınıza alıp daha sonra değiştirebilirsiniz, veya değiştirmeseniz de problem yaratmayacaktır.

Doğu Ekspresi Oda Seçimi

● Pulman (Sadece koltuk)

● Örtülü Kuşetli ( 4 Kişilik oda)

● Yataklı (2 Kişilik oda)

● Yemekli Vagon (Trende ki herkes kullanabiliyor. Küçük bir kantin mevcut.)

Pulman, Ankara’dan-Kars’a değilde, ara duraklarda inip binenlerin tercih ettiği bölüm. Örtülü Kuşetli, 4 kişilik odalarda kalıyorsunuz, 2 altta 2 üstte koltuk var, alt kısımda ki yataklar önce 4 kişilik koltuk oluyor, açtığınızda yatağa dönüşüyor. Cam kenarında da minik bir masa mevcut. Bunun dışında herhangi bir saklama alanı mevcut değil.


Yataklı, 2 kişilik odalardan oluşuyor, içerisinde ayrıca tuvalet ve lavabo mevcut. Ayrıca eşyalarınızı depolayabileceğiniz bir dolap ve kısmen daha büyük açılır bir masa bulunuyor.

Yemekli Vagon, Trende seyahat eden herkesin kullanabildiği, küçük bir kantin olan vagon. Burada kendi yemeğinizi veya kahvaltınızı da yapabilirsiniz. Sadece tek bir vagon var, biraz küçük o yüzden dolu olabilir genelde.

Tuvalet olmayan odalar ve bölümler için her vagonun başında ve sonunda tuvaletler mevcut. Gelende iki kişilik olan vagona doğru gidip en son tuvalete girerseniz her daim temiz olacaktır ☺

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları