Apple’ın katlanabilir iPhone modelini en erken ne zaman tanıtacağı ortaya çıktı. Apple sorunuz bir deneyim için biraz bekletecek.


Katlanabilir akıllı telefon kavramı, akıllı telefon endüstrisi için bir sonraki adım gibi görünüyor. Şimdiye kadar, çoğu şirket bu segmente girmek için mücadele etmişti. Ancak yalnızca Samsung, bu alanda kayda değer bir başarı elde etmişti. Motorola ve Huawei de bu sektörde yer almak istemişti. Ancak Huawei’nin katlanabilirleri fahiş fiyatlı olması ve Motorla’nın da orta segmentin üzerine çıkamaması Samsung’a yaramıştı. Şimdi ise gözler katlanabilir iPhone modeline çevrilmiş durumdan.

Cupertino merkezli firma, teknoloji trendlerine yön vermesiyle tanılıyor. 2017 yılında telefon dünyasına çentiği getirdi ve tüm şirketler Apple’ı takip etti. Geçen yıl bir Square-ish kamera modülünü tanıttı ve tüm şirketler yine Apple’ı izledi. 2021’de ise çoğu Android telefonun kutu içeriğinde iPhone 12’de olduğu gibi şarj adaptörü de yer almayacak.


Apple, teknolojinin yönünü belirliyor gibi görünse de, katlanabilir segmentte lider şirketlerden biri olamadı. Bu gidişle de olamayacak gibi.

Katlanabilir bir iPhone veya iPad için ölüyorsanız, biraz daha bekleyin. Çünkü Apple’ın katlanabilir forma geçmesi için en erken 2022 yılı gösteriliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları