Biliyoruz ki, koronavirüsünden dolayı İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgeyle bir çok iş yeri ve dükkan kapatıldı. E bunun içinde kuaför ve berberlerde var tabi... Bakın neler olmuş?

Ülkemin güzel insanları...

Ülkemin güzel insanları...

Kararın yayımlanmasının ardından ülkemin güzel insanları hiç durur mu? Bundan bir 5 sene sonra koronadan ölmezsek şu olaya çok güleceğiz. Evet, tam da aklınıza gelen olay, tıraş baskını! Bunu da gördük ya artık ölsek de gam yemeyiz herhalde.

Ne yapsın vatandaş?

Ne yapsın vatandaş?

E ne yapsın bu vatandaş? Orman kaçkınına mı dönsün? Buna çözümü yurdumun berberi tabi ki buldu. Zaten aksi düşünülemez. Bazı berberler evlerini kuaföre çevirirken bazıları da dışarıda ayarladıkları bir mekanda saç sakal budamasına son hız devam ediyordu. Maymuna dönmemek için şart tabi...

Tıraş makinelerinin satışları uçtu!

Tıraş makinelerinin satışları uçtu!

Polis ekipleri de görevleri gereği olaya müdahale ederken bir çok vatandaşa idari para cezası uyguluyor tabi. Vatandaş da demesin mi: "Para her türlü yolcu. E yolcu yolunda gerek. En iyisi traş makinesi alayım." 

Satışlar uçtu ama fiyatlar da uçtu...

Talebin artmasıyla birlikte de 31 Mart'ta 97 TL’ye satılan bir tıraş makinesinin fiyatı 448 TL’ye kadar yükseldi. Vatandaşların virüs korkusuyla kendi kendini tıraş etme arzusu online alışveriş sitelerindeki tıraş makinesi satışlarının artmasına neden oldu. Artan talep fırsatçıların iştahını kabartırken bakanlığın fahiş fiyatlara karşı harekete geçtiği öğrenildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları