Koronavirüs nedeniyle 2 aydır ziyaretçi almayan Hong Kong hayvanat bahçesinde 10 yıldır çiftleşmeyen Pandalar çiftleşti.

Çiftleşmeden sonra açıklama yapan pandalar, 'Abi valla insan içinde utanıyorduk. Kaynana da bizde kalıyor, fırsat olmuyordu" dedi.

Koronavirüs salgınından dolayı ziyarete kapatılan Hong Kong'taki Ocean Park hayvanat bahçesinde pandalar, yetkililerinin yaklaşık 10 yıl süren çabalarının ardından ilk kez çiftleşti.

Hayvanat bahçesi yetkilileri bu gelişmenin kendilerini çok sevindirdiğini ifade etti. Hayvanat bahçesi işlemleri direktörü Michael Boos, "Başarılı çiftleşme süreci bize için çok heyecan verici. Doğal çiftleşme ile hamile kalma ihtimalleri yapay döllenmeden daha yüksek" dedi.

Hayvanat bahçesinden yapılan açıklamalara göre mart ayının sonlarına doğru dişi panda Ying Ying, suda daha çok zaman geçirmeye başladı. Erkek panda Le Le ise etrafa izler bırakmaya ve Ying Ying'in kokusunu takip etmeye başladı.

Bu hareketlerin pandaların çiftleşme aylarında görüldüğü belirtildi. Pandalar, yıllardır süren çabaların sonucunda pazartesi günü çiftleşti.

Ocean Park'a Koronavirüs salgını nedeniyle 2 ayı aşkın süredir ziyaretçi alınmıyordu.

kaynak: birgün

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları