1953 yılında Atıf Yılmaz tarafından çekilen, Ayten Alpman, Memduh Ün ve Muzaffer Tema’nın başrollerini paylaştığı ve Oğuz Özdeş'in romanından sinemaya aktarılan Aşk Istıraptır filmi, 67 yıl öncesinin Adapazarı’nı gösteriyor.

Aşk Istıraptır, 1953 yapımı başrollerini Muzaffer Tema ve Ayten Alpman'ın paylaştığı Türk filmidir. Filmde, nişanlı bir kadının başka bir adama âşık olması konu edinir. Nermin, babası ölünce Adapazarı’nda yaşayan amcasının yanına yerleşir. Burada amcasının oğlu Kemal ile tanışır. Nermin ve Kemal evlenmek için hazırlıklara başlar. Nişanlarının yapıldığı gece Nermin, Kemal’in en yakın arkadaşı Haluk ile tanışır. 

Kemal, nişanın ardından Nermin’i Haluk emanet ederek tahsilini tamamlamak üzere İstanbul’a gider. Kemal’in yokluğunda Nermin ile Haluk yakınlaşır ve birbirlerine âşık olurlar. Bir plân yaparak birlikte İstanbul’a kaçarlar. 

Ancak Nermin’in Haluk’la kuracağı yeni hayat, sorunları da beraberinde getirecektir.Aşk Istıraptır filmi oyuncuları; Muzaffer Tema, Ayten Alpman, Memduh Ün, Temel Karamahmut, Muazzez Arçay, Nurhan Nur.Yapımcılığını Hürrem Erman'ın yaptığı Aşk Istıraptır'ın yönetmeni ise Atıf Yılmaz'dır. 

Atıf Yılmaz tarafından çekilen Aşk Istıraptır filmindeki Adapazarı sahneleri izleyenlere nostaljik anlar yaşatıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları